شیوه های درمانی دندان پزشک زیبایی

بازی آنلاین

بازی های آنلاین فلش پیچک

صفحه اصلی ماجراجویی اکشن ورزشی کودکان سرعت تفننی بازی فکری استراتژیک

لیست بازی ها
آخرین تبلیغات رپورتاژ
آموزش لود


شیوه های درمانی دندان پزشک زیبایی

اینویزالاین (ارتودنسی نامرئی)
محبوب ترین جایگزین بریس های ارتودنسی، بریس های نامرئی هستند زیرا همانطور که نام آن ها نشان می دهد، این بریس ها دیده نمی شوند. این بریس ها نیز دندان ها را به همان روش بریس های معمولی ارتودنسی مرتب می کنند، با این تفاوت که هنگام استفاده از آن ها، لبخند ظاهر طبیعی خود را از دست نمی دهد.

هزینه کاشت دندان

بلیچینگ دندان ها

یکی از روش های دستیابی به اصلاح طرح لبخند و داشتن لبخند هالیوودی ، سفید کردن دندان است. سفید کردن دندان متداول ترین درمان دندانپزشکی زیبایی است، زیرا می تواند به راحتی ظاهر یک لبخند را به طور قابل توجهی بهبود دهد. در حال حاضر، تکنیک های مختلفی برای سفید کردن دندان وجود دارد، که برخی از آن ها تنها در مطب انجام شده و برخی دیگر در خانه انجام می شوند.

لمینت دندان

لمینت دندان و هزینه لمینت دندانی : پوسته های فوق نازکی از جنس مواد هم رنگ دندان هستند که برای پوشاندن سطح جلویی دندان ها جهت بهبود ظاهر لبخند طراحی شده اند. ونیرها به صورت سفارشی و متناسب با شرایط هر بیمار ساخته می شوند تا دندانپزشک مطمئن شود که آن ها کاملاً با دندان های بیمار مورد نظر تناسب داشته و ظاهری طبیعی دارند. از لمینت دندان می توان برای دندان هایی که دچار لب پریدگی، لک، عدم همترازی، ناهمواری، ساییدگی یا فواصل غیرطبیعی هستند استفاده کرد.

پروتزهای دندان

نصب پروتز یک عمل دندانپزشکی زیبایی است که از آن برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته استفاده می شود. پروتزهای دندانی راه حل بلند مدتی هستند که بیمار با استفاده از آن ها صاحب لبخندی با ظاهری طبیعی و سالم می شود. این پروتزها به روش جراحی در استخوان فک کاشته شده و می توانند راه حل مناسبی برای تمام افرادی باشند که خواهان جایگزینی دندان های از دست رفته و به دست آوردن یک لبخند زیبا هستند (البته به جز کودکان).

اصلاح طرح لبخند

در اصلاح طرح لبخند، با استفاده از یک یا چند عمل دندانپزشکی زیبایی، لبخند بهبود می یابد و به اصطلاح دارای لبخند هالیوودی میشود.

موارد کاربرد ایمپلنت دندان

کاشت دندان و هزینه کاشت دندان ها و بهترین روش های داشتن یک دندان جایگزین برای ذنذان های از دست رفته:

1. فاصله بین دندانهای جلو در اثر از دست رفتن یک دندان بطوری که دندانهای مجاور آن طبیعی باشند.
از دست رفتن دندان می تواند به دلیل پوسیدگی، بیماری لثه و یا تصادفات باشد. اگر دندان در منطقه زیبایی باشد علاوه بر زیبایی سلامتی دندان نیز متاثر می شود. فاصله طولانی بی دندانی باعث رویش دندانهای فک مقابل به این فاصله و جابجایی دندانهای بالا و پایین و از دست رفتن اکلوژن مناسب می شود. عمل جویدن نیز متاثر شده و مفاصل فک پایین در طولانی مدت دردناک می شود.

کاشت دندان

درمان:

بریج سه واحدی که مستلزم قربانی کردن دو دندان سالم مجاور است.
بریجی که به دندانهای مجاور چسبیده ولی عمر آن محدود است.(Maryland Bridge)
بریج تنها تاج دندان را جایگزین می کند ولی ریشه را جایگزین نمی کند و نیروهای جویدن به استخوان زیرین منتقل نمی شود و و در طول زمان حجم و ارتفاع استخوان کاهش می یابد .
کاشت دندان درمان بهتری است چون هم دندانهای کناری تراش نمی خورند و هم بطور کامل ساختار دندان حفظ می شود و نیروهای جویدن به استخوان منتقل می شود و حجم استخوان بدون تغییر می ماند.

2. فاصله زیاد بین دندان ها در اثر از دست رفتن یک یا بیش از یک دندان بطوری که دندانهای مجاور آن طبیعی باشند.
فاصله بیشتربین دندانها همان اثرات ازدست رفتن یک دندان را بصورت شدیدتر نشان می دهند. عدم زیبایی، مشکلات پخش نیروی جویدن ، درد در مفاصل فک پایین و مشکلات تکلمی از موارد مورد شکایت بیماران می باشد.

انواع ایمپلنت و تکنیک ها و موارد استفاده از آن ها

انواع ایمپلنت احتمالاً شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دلایل مختلف سر و کارتان به استفاده از ایمپلنت دندانی افتاده است. به احتمال زیاد پیش از این که این مطلب را مطالعه کنید، اطلاعات کلی در مورد ایمپلنت ها جمع آوری کرده اید و اگر نکرده اید در اینجا مقالات زیادی در مورد ایمپلنت و جزئیات استفاده از آن وجود دارد که می توانید استفاده کنید. شاید تا پیش از این در مقالات دیگر متوجه شده باشید که ایمپلنت دندانی انواع مختلفی دارد که هر کدام بسته به ویژگی های خاص خود، کاربردهای متفاوتی برای انواع ایمپلنت تعریف شده است. این انواع ایمپلنت همگی می توانند با استفاده از تکنیک های متفاوت برای جایگزین کردن دندان افتاده، مورد استفاده قرار گیرند.

مینی ایمپلنت دندانی

ایمپلنت معمولی و رایج دندانی قطری در حدود 3 میلی متر یا بیشتر دارد. این در حالی است که مینی ایمپلنت دندانی قطرش کمتر از 3 میلی متر می باشد. مینی ایمپلنت ها معمولاً در شرایطی استفاده می شوند که فضای کافی برای استفاده از یک ایمپلنت با اندازه بزرگ و معمولی وجود نداشته باشد. یکی از مهم ترین کاربردهای مینی ایمپلنت استفاده از آن برای جایگزین کردن دندان های پیشین کوچک جلویی می باشد. علاوه بر این مینی ایمپلنت ها گزینه خوبی برای حمایت از دندان مصنوعی هم محسوب می شوند. البته در مورد مینی ایمپلنت باید به یک نکته توجه داشته باشید. مینی ایمپلنت ها همان طور که از نامشان پیداست کوچک تر از ایمپلنت معمولی هستند. این یعنی آن که مینی ایمپلنت سطح کمتری برای جوش خوردن با بافت استخوان فک در اختیار دارد. این مسئله باعث می شود که استفاده از مینی ایمپلنت در همه شرایط مناسب نباشد. بلکه فقط در شرایط خاص و مشخص می توان از این نوع ایمپلنت بهره گرفت.

مشاوره در خصوص ایمپلنت

روش ها و تکنیک ها و همچنین انواع مختلف ایمپلنت وجود دارند که می توان برای موارد مختلف استفاده کرد. به همین دلیل حتماً پیش از تصمیم گیری نهایی باید به یک پزشک متخصص ایمپلنت مراجعه کنید و در این باره از او مشورت بگیرید. از متخصص مجرب در مورد انواع مختلف درمان ایمپلنت سؤال کنید و با متخصصانی که به طور معمول این روش ها را انجام می دهند، آشنا شوید. با مراجعه به بهترین دندانپزشک زیبایی در یک روش درمانی قادر خواهید بود بهترین نتیجه را از آن روش درمانی کسب کنید. به علاوه او احتمالاً از مواد باکیفیت بالا در کار خود استفاده می کند. همه این ها عواملی هستند که بر کیفیت نهایی و نتیجه کار اثر می گذارند.

اصلاح خط لبخند چیست ؟
اصلاح خط لبخند ، یکی از نکات قابل توجه تفاوت میان اصلاح طرح لبخند و خط لبخند می باشد که در حوزه کاملا متفاوت می باشد اصلاح طرح لبخند در حوزه فعالیت های دندانپزشک زیبایی می باشد و اصلاح خط لبخند حوزه فعالیتی پزشکان زیبایی می باشد اگر به خوبی دقت کنید، افرادی را در اطرافتان می بینید که لبخندهای دل نشینی دارند.

لبخندهایی که چهره شان را جذاب تر و زیباتر و دندان هایشان را دیدنی تر کرده است. برای داشتن لبخندی زیبا، استانداردهایی وجود دارد که به آن خط لبخند می گویند.

اگر هر کدام از مواردی که در خط لبخند ذکر می شود، وجود نداشته باشد، از زیبایی لبخند کاسته می شود.

اصلاح خط لبخند
  • استانداردهای اصلاح خط لبخند برای داشتن لبخندی زیبا

در ابتدا باید دندان ها به صورت قرینه باشند.
یعنی هنگامی که لبخند می زنید، اگر یک خط فرضی از میان دندان های وسطی رد کنید، باید دندان ها به صورت یکدست و مرتب روی هم قرار گرفته باشند و دقیقاً مشابه طرف دیگر باشند.

که می توان از روش های متفاوت ارتودنسی، لمینت دندان و ایمپلنت دندان برای قرینه سازی دندان ها استفاده نمود .

دومین موردی که در استانداردهای خط لبخند باید رعایت شود، بزرگ تر بودن دندان های پیش میانی است.
یعنی دو دندان وسطی فک بالا که به طور معمول روی دندان های پیش پایین قرار می گیرند باید بزرگ تر از سایر دندان ها باشند.

شاید اصطلاح دندان موشی را شنیده باشید. دقیقاً در دندان های موشی، دندان جلویی بزرگ تر از دیگر دندان ها است و دندان های زیرین را همپوشانی می کند.

سومین موردی که در استانداردهای خط لبخند وجود دارد، قرارگیری دندان ها در یک خط صاف است.
یعنی اگر یک خط فرضی از روی هر دندان در هنگام لبخند، بکشید، باید دندان هایتان در یک اندازه باشند و از خط بیرون نزنند.

کوتاه بودن برخی از دندان ها، سبب نا زیبایی لبخند می شود. در این مورد اجرای اصلاح طرح لبخند، ضروری خواهد بود.

چهارمین مورد که زیبایی یک لبخند را تأیید می کند، موازی بودن نوک دندان های بالا با خط لب پایین است.
یعنی هر دو باید به شکل یک منحنی باشند. یک خط فرضی در داخل لب پایین رسم کنید و سپس نوک دندان های بالا را در نظر بگیرید. اگر نوک دندان های بالا دقیقاً موازی این خط بود، شما دارای یک لبخند زیبا هستید.

نبایدهای اصلاح خط لبخند

در اصلاح خط لبخند ، نباید لثه ها هنگام لبخند زدن مشخص شوند. البته این بدین معنا نیست که اصلاً نباید لثه ها دیده شوند، بلکه باید مرز میان لثه و دندان ها، به زیبایی جلوه گری کند. در فک بالا، این موضوع اهمیت پیدا می کند. لبخند بزنید.

اگر در لبخندتان، تنها مقدار کمی از لثه که بر دندان ها مماس شده است، دیده می شود، خوشحال باشید چرا که یکی از استانداردهای خط لبخند را دارید.

ششمین موردی که در اصلاح خط لبخند باید رعایت شود، اندازه دقیق بین دندان ها است. نسبت دندان ها با یکدیگر باید رعایت شود. برای مثال اگر دندان های جلویی کوچک و دندان های نیش بزرگ تر شود، قطعاً هر چقدر هم موارد دیگر خط لبخند رعایت شده باشد، باز هم خنده زیبا، حاصل نخواهد شد.

باید نسبت دندان ها با یکدیگر رعایت شود تا لبخند هر چه زیباتر خود را نشان دهد.

یکی دیگر از پارامترهای اصلاح خط لبخند ، ایجاد مثلث های کوچک بین فضای نوک دندان ها است.
این مورد نشان می دهد که دندان ها به زیبایی تراش خورده اند و حالت منحنی گونه نوک دندان ها حفظ شده اند.

اگر لبخند شما عمیق باشد، باید دندان های پشتی به زیبایی خود را نشان دهند.

درواقع در لبخند کامل، تنها دندان های جلویی مدنظر قرار نمی گیرد و دندان های پشتی و نحوه پیدایش آن ها، نقش مهمی در زیبایی لبخند خواهد داشت.

لمبنت دندان

مورد آخر در خط لبخند، وجود لب هایی زیبا خواهد بود. هر چه لب ها قوس بیشتری داشته باشند و پرتر باشند، همچون قابی زیبا، دندان ها را به نمایش می گذارند.

اصلاح خط لبخند

اگر هرکدام از موارد ذکر شده در بالا، در لبخند شما رعایت نشود، زیبایی واقعی لبخند را نخواهید داشت. از این رو بسیاری از دندان پزشکان زیبایی، پا به میان گذاشته اند تا در فرم و نظم دندان های نامرتب، تغییر ایجاد کنند و زیبایی ماندگاری را پدیدآورند.

در اصلاح خط لبخند، فاصله های دندانی از بین می روند و در صورتی که نیاز به تغییر رنگ دندان ها باشد، دندان ها لمینت و روکش می شوند.

گاهی ممکن است بیمار به جراحی فک نیاز پیدا کند و گاهی با یک تغییر جزئی، به لبخندی زیبا دست می یابد. اصلاح خط لبخند برای هر فردی متفاوت است و بستگی به شرایط دندانی وی دارد.

دندانپزشکی زیبایی
هزینه کاشت دندان
لمینت دندان
اصلاح خط لبخند
ایمپلنت دندان
اصلاح طرح لبخند
دندان موشی
روش های اصلاح خط لبخند
مینب ایمپلنت دندان

بازی های آنلاین محبوب